قالب وردپرس درنا توس
Home / Ipuçları ve Püf noktaları / Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları 2019 en çok indirilen 10 uygulamanın yarısından fazlasını oluşturuyor, raporlarda «Sonraki gerçeklik

Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları 2019 en çok indirilen 10 uygulamanın yarısından fazlasını oluşturuyor, raporlarda «Sonraki gerçeklikArtırılmış gerçeklik için en yaygın yaşam gücü hakkında uzun süren bir belirsizlik varsa, 2019 için en iyi mobil uygulamaların ve oyunların bir listesi bu kuşkuların giderilmesine hizmet eder. hizmet App Annie, seks artırılmış gerçeklik özellikleri içerir.

Bu listede en iyi iki uygulama, Facebook Messenger ve Facebook, Instagram beş numarada Instagram ve Snapchat sekiz numaradan oluşuyor.

Facebook Messenger, Facebook ve Instagram, Spark AR platformunu kullanan, AR özelliklerine sahip en iyi uygulamalar arasında toplam indirmelere göre. Facebook / YouTube'un resmi

İlk on aynı zamanda Çinli geliştiricilerin uygulamaları, dörtte ByteDance'dan TikTok ve YY, Inc.'den yedi numaradaki Likee (iOS | Android) uygulamaları. Eskiden Music.ly olarak bilinen TikTok, genç izleyiciler arasında popülerlik kazanmış ve video düzenleme seçenekleri arasında artırılmış gerçeklik efektleri içeren kısa biçimli bir video uygulaması. Aynı şekilde, Likee (eskiden Beğenilen) ayrıca, videoları geliştirmek için artırılmış gerçeklik seçenekleri sunan bir video düzenleme uygulaması olarak da var.

Artırılmış gerçeklik, koparma uygulamalarında da (yani, 2018 ve 2019 arasında en fazla büyümeye sahip olan uygulamalar) bazı kamera hücrelerini yapar. Çarpma uygulamaları arasında, indirme yoluyla, Likee ve Noizz (iOS | Android), YY, Inc. şirketinin AR kamera efektleri içeren bir başka kısa formlu video uygulaması bulunuyor. FaceApp ve asırlık filtresi de ilk 10'a girdi. Aynı zamanda, YouTube ve Tiktok tüketici harcamaları açısından ara uygulamaların arasındadır.

Ayrıca, Uygulama Annie, On Yıl Raporunda en iyi uygulamaları ve oyunları yayınladı ve sonuçlar 2019 listeye benziyor. En çok indirilen beş uygulamadan dördü AR özelliklerine sahiptir; Facebook Messenger ve Facebook ilk iki sırayı elinde tutar, Instagram dördüncü sıraya iner ve Snapchat beşinci sırayı alır.

Ayrıca on yıl boyunca ilk onda yer alan, yedinci sırada TikTok ve dokuzuncu yılda AR yeni gelen YouTube. (YouTube, aynı zamanda tüketici harcamalarına dayanan en iyi uygulamalar arasında yer alan tek AR uygulamasıdır, ancak AR açıkça YouTube'un bu listelerden herhangi birinin sıralamasında itici güç değildir.)

Ancak her iki raporun da oyun sayfasında AR temsili seyrek. . En çok indirilen oyunlarda hiçbir AR görünmüyor, yalnızca Pokémon GO tüketici harcamalarına göre en iyi oyunlar arasında yer alıyor. Çığır açan AR oyunu, 2019 için tüketici harcamalarına dayalı oyunlar arasında altıncı ve bu yılın en büyük brüt oyunları arasında sekizinci sırada yer aldı (2016 yılına kadar başlamamasına rağmen).

Burada birkaç önemli paket servis var. İlk olarak, AR sosyal medya platformları başarılı ana uygulamalar arasında öncüdür. Apple’ın ARKit’i ve Google’ın ARCore’unun geliştiricilere sunduğu özelliklere rağmen, platformların hiçbiri geliştiricilerin AR süper güçlerini mobil uygulama dünyasının bir başarı olarak gördüklerine dönüştürmelerine yardımcı olamadı. Yine de, Facebook, Snapchat ve up-and-comer TikTok'un başarısı, AR'de tüketici kalitesi mobil uygulamalarında bir özellik olarak yer olduğunu gösteriyor.

Sonra, son iki yılda başlatılan birçok yüksek profilli AR oyununa rağmen. ve Pokémon GO, 2016 yılında bir şişede flaş yakaladı, mobil AR oyunları henüz yakalanmadı. Yine de Pokémon GO'nun başarısı, yenilikçi bir AR oyununun mobil oyuncuların dikkatini çekebileceğini gösteriyor.

Akılda tutulması gereken bir başka şey, en çok indirilen uygulamaların sonuçları. Facebook'un AR kamera efektleri de dahil olmak üzere birçok Snapchat'ın başlık özelliğini kopyaladığı göz önüne alındığında, bu rakamların Snapchat'taki kaşlarını kırması muhtemel. Son olarak, küçük bir bakış açısı biraz iyi yapabilir. Bu, mobil uygulamaların ölçülebilir bir teknolojik evren kategorisi olduğu ilk on yıl. Mobil AR uygulamalarının en iyi genel uygulamalar arasında bu tür bir temsilde bulunabilmesi için, teknoloji, ana akım varsayımına kadar eğriyi öne çıkarmaktadır.


Source link